AAL iepakojuma apsaimniekošana

Nozarē plastmasai ir nozīmīga loma. Plastmasas iepakojums palīdz nodrošināt augu aizsardzības līdzekļu (AAL) drošu piegādi gala lietotājam. AAL iepakojums veido nelielu, toties nozīmīgu plastmasas atkritumu daļu.

Eiropas Savienība (ES) ir noteikusi mērķi līdz 2030.gadam pārstrādāt plastmasas atkritumus 55% apmērā. Eiropas organizācija Croplife Europe un tās biedri ir apņēmušies iet tālāk un ātrāk, un līdz 2025. gadam visās ES valstīs izveidot atbildīgu AAL tukšā iepakojuma pārvaldību, kas nodrošina pārredzamu un izsekojamu tukšā AAL iepakojuma savākšanas procesu. Mērķis ir nodrošināt 75% plastmasas AAL tukšā iepakojuma savākšanu. Nozare ir pievienojusies Eiropas Plastmasas aprites aliansei, tādējādi paužot savu apņemšanos veicināt AAL plastmasas iepakojuma savākšanu.

Mums kā nozares pārstāvjiem ir svarīga droša, atbildīga un izsekojama tukšā AAL iepakojuma pārvaldība, sākot no produkta iepakošanas līdz izlietotā AAL iepakojuma apsaimniekošanai, pareizi skalojot, savācot un pārstrādājot. Tādējādi tiktu nodrošināta atbildīga rīcība pret vidi un pilns aprites cikls tukšā iepakojumu apsaimniekošanai.

Mūsu uzdevums ir veicināt AAL lietotāju izpratni, lai pēc iespējas vairāk lauksaimnieku piedalās AAL tukšā iepakojuma savākšanas sistēmā un apzinās plastmasas pārstrādes nozīmi. Plastmasas materiāla droša un kontrolēta pārstrāde ir svarīgs ieguldījums aprites ekonomikā. Savāktie plastmasas AAL iepakojumi tiek pārstrādāti izejvielās, no kurām ražo jaunas preces, piemēram, vadu un kabeļu aizsardzības caurules, ceļu aizsargbarjeras, sprauslas, aizsargiepakojumu u.c. Ļoti nozīmīgs posms visā savākšanas – pārstrādes procesā ir pareizi sagatavot AAL tukšo iepakojumu nodošanai.

 

Informatīvie materiāli:

Infolapa kā pareizi sagatavot tukšo iepakojumu nodošanai?